canstockphoto25813773-707x530

 

Skóra wrażliwa potrafi być nadzwyczaj kapryśna, a jej posiadaczki skarżą się, że daje im się we znaki każdego dnia. Kosmetyki do skóry wrażliwej są w sklepach kosmetycznych dostępne od ręki, ale nie mamy gwarancji, że działają. Jak wybrać dobry produkt, który w dużej mierze odpowie na jej potrzeby?

Kosmetyki do skóry wrażliwej: wybieraj świadomie

Jeśli na co dzień dokucza Ci typowe dla skóry problemowej swędzenie, pieczenie, zaczerwienienie i uczucie ściągnięcia, to najwyższy czas by zacząć działać! Najpierw przyjrzyj się zawartości swojej kosmetyczki i odstaw te produkty, które do tej pory stosowałaś na co dzień – pozwoli to wyeliminować drażniące składniki, które pogarszają Twój kłopot. Wybierz się do dobrze wyposażonej drogerii lub apteki – tak dostępność dermokosmetyków do skóry wrażliwej jest największa, a przy okazji będziesz mieć możliwość dopytania o nie eksperta. Pamiętaj, że jeden kosmetyk nie wystarczy – skórę wrażliwą i skłonną do alergii powinnaś przede wszystkim oczyszczać dwa razy dziennie łagodnym płynem o neutralnym pH – doskonale sprawdzają się w tym przypadku kosmetyki na bazie wody termalnej (jest hipoalergiczna) i micelarne -zwróć jednak uwagę, czy nie mają w swoim składzie parabenów i substancji perfumujących. Powinnaś pomyśleć też o kremie – takim, który nie tylko oddziałuje krótkoterminowo na samą powierzchnię skóry, ale również zabezpiecza ją na długie godziny, w ciągu całego dnia, gdy narażona jest na działanie pogody i w nocy, kiedy się regeneruje.

Jakie kosmetyki polubi Twoja cera?

Kosmetyki do skóry wrażliwej nie powinny być wybierane przypadkowo – również te kolorowe. Pamiętaj, że osobom z wrażliwą skórą dermatolodzy zalecają na przykład używanie delikatnych, płynnych podkładów o lekkiej konsystencji – kompakty i pudry mogą pogłębiać przesuszenie. Zrezygnuj także z kosmetyków wodoodpornych – dzięki temu ograniczysz wpływ agresywnych środków do demakijażu. Dobrym trikiem jest wybieranie tych produktów, które mają listę składników krótszą niż 10 pozycji – wtedy możesz być spokojna o niepotrzebne dodatki i konserwanty. Decydując się na podkład w płynie powinnaś też pomyśleć o silikonowej bazie, która stworzy barierę pomiędzy ewentualnymi „podrażniaczami” a delikatną skórą.