6DL4MMRNTB

Większość z nas ma na co dzień ogromny problem ze stresem – to jeden z najbardziej szkodliwych dla urody efektów ubocznych życia na wysokich obrotach. I nieważne, czy jest związany z pracą, życiem osobistym, czy krótkotrwałą sytuacją. W każdym przypadku wpływa na urodę. Jak radzić sobie w stresowych sytuacjach – tym razem z urodą? Podpowiadamy, jak walczyć z widocznymi oznakami stresu.

Pielęgnacja zgodna ze stylem życia: stres masz wypisany na… twarzy

Życie okraszone ciągłymi nerwami to przede wszystkim ciągłe towarzystwo rozchwianych hormonów, a nie od dziś wiadomo, że te mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Wystarczy wziąć pod lupę kortyzol – czyli hormon stresu. Gromadzi się go więcej wtedy, kiedy ciało przygotowuje się do walki z potencjalnym zagrożeniem, a więc – przede wszystkim w silnych sytuacjach stresowych. Kortyzol w nadmiarze wpłynie na kondycję Twojej cery, zafunduje Ci nieestetyczne rozstępy i… nadwagę.  W silnym stresie, kiedy wydzielana jest adrenalina, zdecydowanie więcej się pocimy, a to z kolei prowadzi do zaburzonego pH – starzejemy się szybciej (skóra wolniej się regeneruje, szybciej odwadnia) i tracimy naturalny blask. Podobny efekt wywiera na skórze nadprodukcja glukozy, która w chwilach stresu jest uwalniana do krwi w większych ilościach. Do tego dochodzą cienie i worki pod oczami, opuchlizna (również spowodowana wahaniami hormonalnymi) i nasilone reakcje alergiczne (bo w końcu organizm skupia się na walce ze stresem…). Brzmi strasznie, prawda?

Stres pod kontrolą, czyli: co robić?

Pielęgnacja zgodna ze stylem życia to przede wszystkim dbanie o całe ciało – zacznij więc od odpowiedniego nawodnienia i nawilżenia – jasne jest, że stresowych sytuacji nie damy rady uniknąć całkowicie, a nerwy dotykają nas codziennie. Aby wyjść na przeciw naszemu ciału, musimy mu pomóc – pamiętaj o piciu dużej ilości płynów i używaniu kosmetyków nawilżających – maseczka nawilżająca albo regularne stosowanie olejków naprawdę może pomóc. Powinnaś także pomyśleć o tym, jak pielęgnować swoją głowę – a tu pomoże opanowanie – spacery, które dotleniają skórę i cały organizm i – oczywiście – relaks, który może być okazją do urządzenia sobie domowego SPA – po stresowych chwilach należy ci się moment oddechu – zrób wtedy coś dla swojego ciała. Pomyśl, czego brakuje twojej skórze i wybierz się do gabinetu kosmetycznego albo SPA. Jeśli nie masz ochoty poświęć jedno popołudnie urodzie, a nie pożałujesz – kąpiel z dodatkiem aromatycznych olejków, peeling i maseczka, wolna od stresu głowa – to ci się należy!