canstockphoto26543005

Po zimie usta często są przesuszone, a wiosnę, zamiast kolorem, witamy łuszczącą się skórą i nieprzyjemnym pieczeniem. Jakie są najskuteczniejsze sposoby na odżywione usta? Mamy na to kilka pomysłów – najważniejsze, że są skuteczne :) A kiedy skóra będzie gładka, pozostaje tylko wybrać ulubioną pomadkę i cieszyć się kolorem!

Odżywione usta: dbaj o nie kompleksowo

Przede wszystkim regularnie wygładzaj naskórek – skóra na ustach jest trudna, przede wszystkim dlatego, że jest bardzo cienka, łatwo wysycha, a stad tylko o krok do przesuszeń, łuszczenia i ranek – raz w tygodniu zastosuj delikatny peeling – ten sklepowy, albo na bazie miodu i drobnoziarnistego cukru (możesz też użyć miękkiej szczoteczki do zębów). Nie zapominaj o pomadce nawilżającej na co dzień, oraz treściwym balsamie na noc – to sprawdzony przepis na gładkość. Walcząc o idealne usta warto także zająć się zmarszczkami wokół nich – sprawdzonym sposobem na delikatną skórę wokół warg jest nakładanie w to miejsce kremu… pod oczy – to najdelikatniejszy kosmetyk, który nie podrażnia, możesz więc bezpiecznie go stosować. Podstawą zatrzymania młodości jest także ochronna przed promieniowaniem UV.

Na co powinnaś uważać?

Jeśli palisz papierosy lub często żujesz gumę, może to pogarszać kondycję twoich ust. Kiedy problem jest wyjątkowo nasilony pomyśl, czy nie jest spowodowany alergią na jakiś kosmetyk, albo nie jest efektem ubocznym stosowania leków. A kiedy mimo dbania o usta, problem nie znika – wybierz się do lekarza – pękające usta mogą zwiastować choroby o podłożu dermatologicznym albo cukrzycy.

Odżywione usta to idealna baza do eksponowania make upu – jaki powinien być, by nie szkodzić? Przede wszystkim używaj oleistych, nawilżających pomadek i konturówek, które dodatkowo nie wysuszą skóry. A jak je pomalować? Podkreśl tzw. łuk Kupidyna, czyli środek górnej wargi – dzięki temu zabiegowi usta odzyskają proporcje :) Kiedy nie borykasz się z suchą skórą, nic nie odbiera Ci radości – a przecież chodzi przede wszystkim o to, by dobrze czuć się we własnej skórze!