innowacycanstockphoto15825877

Każdy rok przynosi ze sobą nowe urodowe trendy – nie inaczej wygląda sprawa składników kosmetycznych. Jedną z najbardziej ekscytujących rzeczy wiążących się z zagadnieniami urodowymi jest to, że moda ciągle się zmienia, a dzięki temu możemy korzystać z coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań. Część z nich to po prostu zwrot w kierunku natury – coraz częściej kosmetolodzy zwracają uwagę na składniki pochodzenia roślinnego, które – mimo prostoty – są najbardziej efektywne. Co jest trendy? Jakie innowacyjne składniki kosmetyczne powinnaś przetestować?

Innowacyjne składniki kosmetyczne 2016: zwróć uwagę na..

Probiotyki

Znasz je najpewniej ze strony dietetycznej – jako to, co wspomaga mikroflorę jelitową i wpływa pozytywnie na funkcjonowanie całego organizmu. Co ciekawe, mogą być także bardzo korzystne dla skóry – aplikowane powierzchniowo przede wszystkim ograniczają wzrost bakterii i zmniejszają stany zapalne – to szczególnie ważne dla tych z nas, które cierpią na trądzik i rumień.

Ceramidy

Ceramid to lipid o woskowatej konsystencji, przypominający strukturą tłuszcze. Naturalnie występuje w Twojej skórze i pełni funkcję ochronną, zabezpieczając skórę przed wpływem szkodliwych czynników zewnętrznych. Pomaga radzić sobie z przesuszeniami i podrażnieniami. Kiedy znajduje się w kosmetykach pomaga zachować ciągłość naskórka, wycisza stany zapalne i egzemę a także niweluje widoczne podrażnienia.

Algi

Ta śliska masa, którą na co dzień obserwujemy w jeziorach i stawach to prawdziwa urodowa skarbnica, która przede wszystkim ma za zadanie zafundować Twojej skórze naturalny detoks. Może nie brzmi to jak nowość, ale trendy rynkowe z pierwszego kwartału tego roku pokazują, że coraz częściej są doceniane w kosmetycznych laboratoriach i możemy je znaleźć na etykietach wielu produktów pielęgnacyjnych. To także źródło naturalnych przeciwutleniaczy – w składach mogą występować pod nazwą „seaweed extract” albo – na przykład – „algae exopolysaccharides”.

Miód Manuka

O kosmetycznych właściwościach miodów w ogóle mówi się już od dawna, ale na pierwszym miejscu w tej kategorii niepodzielnie króluje miód manuka. Ten słodki składnik przesunął się z kosmetyków naturalnych do tych mainstreamowych i możemy w tej chwili znaleźć go nie tylko w preparatach nawilżających, ale także kosmetykach kolorowych – na przykład wysokiej jakości pomadkach i podkładach. Dodatkowo jest antybakteryjnych.

Zeaksantyna

To karotenoid – czyli substancja która nadaje piękny, pomarańczowo-czerwony kolor paprykom wielu odmian i szafranowi. Jak sama nazwa wskazuje najbardziej powszechnie występuje w marchewce. Najważniejsze działanie? Przede wszystkim to przeciwstarzeniowe i nawilżające.

Podążanie za trendami w tym przypadku ma sens, prawda? :)