wygladzone

Każda z nas marzy o gładkich włosach, które są przyjemne w dotyku i błyszczą. Nie zawsze udaje nam się osiągnąć taki efekt i kosmyki, zamiast być wygładzone i lśniące, nieestetycznie się puszą. Wiele z nas walczy z tym problemem codziennie, niestety bez skutku. Czasami rozwiązanie jest bliżej niż myślisz! Co zrobić, by ujarzmić fryzurę i sprawić, że będzie cudownie jedwabista?

 Wygładzone włosy: pielęgnacja to podstawa

Używaj odpowiedniego szamponu i odżywki, dostosowanego do potrzeb Twoich włosów. Droga do gładkich i lśniących kosmyków zaczyna się w momencie, kiedy je odżywiasz i oczyszczasz. Jeśli twoje włosy mają skłonność do puszenia się i „buntowania”, powinnaś używać kosmetyków, które są dedykowane właśnie temu problemowi. Ważne są też szczotki i grzebienie – do przeczesywania czupryny nie używaj plastikowych i nylonowych narzędzi – niepotrzebnie naelektryzują fryzurę.

Suszenie i produkty do stylizacji

Jeśli twoje włosy się puszą, powinnaś użyć serum wygładzającego przed eksponowaniem ich na ciepłe powietrze z suszarki. Daj im podeschnąć samodzielnie. Jeśli zaatakujesz je gorącym powietrzem bezpośrednio po myciu, bardziej prawdopodobne, że będą niesforne. Przeczesuj je palcami, a kiedy będą suche w 90% wysusz je jednocześnie przeczesując długimi ruchami płaskiej szczotki. Susz je od góry – wtedy będą bardziej wygładzone.

Wyprostowane, wystylizowane, wygładzone

Jeśli planujesz używać prostownicy, upewnij się najpierw, że kosmyki całkowicie wyschły. Możesz również użyć produktu zabezpieczającego włosy przed szkodliwym wpływem wysokiej temperatury. Prostuj je kosmyk po kosmyku (wydzielone sekcje nie powinny być zbyt grube), używając narzędzia z ceramicznymi płytkami. Upewnij się, że nie stosujesz prostownicy więcej niż 3 razy w tym samym miejscu, by uniknąć uszkodzenia struktury włosa. Jeśli włosy wciąż nie są odpowiednio wygładzone, wina może leżeć po stronie prostownicy. Kiedy fryzura jest gotowa, możesz owiać ją zimnym strumieniem suszarki, by dodać jej blasku i zamknąć łuski włosa. Jeśli chcesz, by włosy były dodatkowo wygładzone, możesz również dodatkowo sięgnąć po krem wygładzający.

Ciesz się idealną fryzurą! :)